deski Yayoi Kusama
Deski Yayoi Kusama, które bedzie można kupić w sklepie internetowym MoMA.
in

SUPER!SUPER!

Kropki Yayoi Kusamy trafią na deski skateboardowe

Yayoi Kusama jest doskonałym przykładem na to, że wzbogacić można się na bardzo różnych rzeczach, w tym na kropkach, z którymi najbardziej kojarzymy japońską artystkę.

Chociaż w Polsce kropki Yayoi Kusamy pewnie nie są tak popularne, jak Kropek, którego swego czasu forsował TVN, to w ujęciu światowym ciężko o popularniejsze… kropki, właśnie. A te trafią na linię desek skateboardowych. Niedługo zostanie wypuszczona limitowana edycja deskorolek, która jest zapowiedzią zbliżającej się współpracy artystki z Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

Pewnie myślicie sobie, że to niewiele znacząca głupotka, ale kropki Kusamy wcale takie głupie nie są. Kopiował je nawet Andy Warhol. Trzeba jej oddać, że potrafi je genialnie komponować. Sama artystka nazywa swoją sztukę obsesyjną. Jest malarką, rzeźbiarką, performerką, a także aktywistką polityczną (dała się poznać jako wielka przeciwniczka wojen), która część życia spędziła w szpitalu psychiatrycznym. Dziś jej dzieła wzbudzają zachwyt wszędzie, gdzie się pojawią.

deski Yayoi Kusama
Przykładowe deskorolki, które przygotowała Yayoi Kusama.

Kwoty za jej dzieła idą w miliony dolarów. W 2008 roku jedno z nich sprzedano za 5,1 milionów dolarów, co jest rekordową ceną za pojedynczą pracę żyjącej artystki. Tym samym, jeśli narobiliście sobie ochoty na jej deski, załóżcie już dziś, że tanio nie będzie. Limitowana edycja liczyć będzie 500 sztuk, a zakupu będzie można dokonać w sklepie internetowym MoMA.

[envira-gallery id=”36938″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

showmax rojst sezon 2 rojst 2 sezon rojst za darmo online

Rojst – 2. sezon bardziej realny niż nam się wydaje

asia argento jimmy bennett The Heart Is Deceitful Above All Things

Asia Argento uprawiała seks z 17-latkiem, którego poznała, kiedy miał 7 lat