Film Yesterday 2019 Yesterday zwiastun
Yesterday (źródło: Universal Pictures; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Danny Boyle, kupiłeś mnie zwiastunem Yesterday

Rzadko zdarza się, że zwiastun przykułby mnie na długi czas przed ekranami. Yesterday to się udało. Oglądam go na okrągło i nie przestaje mnie przyciągać.

Nie zwiastun wielkiej franczyzy pokroju Avengers, a ten promujący Yesterday jest obecnie moją ulubioną zapowiedzią filmową. Danny Boyle (Slumdog. Milioner z ulicy) wyreżyserował film do scenariusza Richarda Curtisa (Dziennik Bridget Jones), który współtworzą do historii Jacka Bartha (Atak na dzielnicę).

Yesterday opowie o niewydarzonej gwieździe muzyki – Jacku Maliku (Himesh Patel), który niedługo po wypadku na rowerze powiązanym z gigantycznym blackoutem, dowiaduje się, że jest jedyną osobą na świecie, znającą twórczość Beatlesów. Tym samym z sukcesem wykorzystuje dokonania Piątki z Liverpoolu, by zbudować karierę. Jednak sukces na scenie nie sprzyja powodzeniu w życiu osobistym.

Wysmażyć dobry zwiastun to ciężka sprawa. Jednak ludzie z Universalu doskonale wiedzieli co i jak pokazać, żeby mnie kupić. Przede wszystkim dlatego, że mieli czym. Film ma na siebie prosty, ale w tej prostocie genialny pomysł. Jednak nie tylko scenariusz sam w sobie przyciąga. Od widowiska Boyle’a bije emocjami. Dodajmy do tego przeogromną bibliotekę spod szyldu The Beatles i mamy gwarantowany hit.

Yesterday na ekranach kin pojawi się 28 czerwca.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Aladyn zwiastun niebieski Dżin

Zwiastun Aladyna i niebieski Will Smith jako Dżin

Devil in the White City serial

Devil in the White City od Martina Scorsese i Leonardo DiCapro jednak serialem