Your Name aka Kimi no na wa
Drodzy moi, chyba czas się zabrać za oryginalne anime, zanim obejrzymy film Your Name J. J. Abramsa | Materiał prasowy
in ,

SUPER!SUPER!

J.J. Abrams adaptuje anime Your Name, które zarobiło 355 mln dolarów!

Nie tyle jest dla mnie zaskoczeniem, że J.J. Abrams zabiera się za anime, co zadziwiłem się tym, za jakie anime się zabiera. Przyznaję, że nie miałem pojęcia o istnieniu Your Name. Ekscytacja nadeszła, kiedy dowiedziałem się, ile ta animacja zarobiła na świecie. 355 mln dolarów robi wrażenie.

Produkcja może poszczycić się w samej Japonii niebotycznym przychodem, który oscyluje w okolicach 235 mln dolarów (wg danych serwisu Variety 303 mln). Da się? Pewnie, że się da. Dlatego nie dziwi mnie wcale, iż producenci z Hollywood upatrzyli sobie kolejną kurę znoszącą złote jajka.

Dla porównania – najznakomitsza rodzima produkcja kinowa Smoleńsk przyniosła z kas kinowych nieco ponad 2 mln dolarów (wg danych podanych przez Box Office Mojo). Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

https://www.youtube.com/watch?v=hRfHcp2GjVI

Anime Your Name (tytuł oryginalny Kimi no na wa) wyprodukowane, wyreżyserowane i napisane przez Makoto Shinkai, opowiada historię dziewczyny i chłopaka, którzy odkrywają, że potrafią zamieniać się ciałami. Pomimo przeciwieństw losu zjednoczą się za wszelką cenę, by stanąć ramię w ramię i zatrzymać nadciągającą katastrofę.

Warto się nim zainteresować. Zwiastun produkcji jest bardzo przyjemny, a krytycy i widzowie docenili kunszt Japończyków (79% na Metacritic).

Abrams i Lindsey Weber wyprodukują aktorską wersję z ramienia firmy Bad Robot, wraz z Genki Kawamurą, który jest producentem oryginału. Eric Heisserer napisze scenariusz (nominowany do Oscara za Nowy początek). Film będzie dystrybuowany przez Paramount Pictures.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Mgła 2017 serial

Serial Mgła zostanie skasowany po pierwszym sezonie?

Drugi sezon Inhumans

Showrunner Inhumans ma pomysł na drugi sezon