z zimnej strefy serial 2022 netflix gdzie obejrzeć online premiera in from the cold
Premiera serialu "Z zimnej strefy"
in

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE

Premiera dnia: “Z zimnej strefy” w serwisie Netflix

Zwiastun serialu

“Z zimnej strefy” stara się trafić do widzów wielbiących niekończącą się zimną wojnę. Najnowszy serial Netflixa to szpiedzy, tajne eksperymenty i sporo bijatyk w międzyczasie, zanim bohaterka dojdzie do celu.

“Z zimnej strefy” to nowy serial szpiegowski Netflixa z Margaritą Levievą w głównej roli (w tym roku zobaczymy ją jeszcze w serialu “Litwinienko”). Za 8-odcinkowy serial odpowiedzialny jest Adam Glass, który pracował wcześniej nad serialami “Detoks”, “Nie z tego świata”, “Dowody zbrodni” czy “Zabójcze umysły: Poza granicami”. Jest również scenarzystą wielu komiksów Marvela i DC. Jego najnowsze widowisko uderza w tak lubianą przez widzów tematykę szpiegowską. Wcześniej w tym nurcie obracały się takie świetne seriale jak “Homeland”, “Nielegalni” czy “Zawód: Amerykanin”.

Margarita Levieva jako były super-szpieg KGB
Margarita Levieva jako były super-szpieg KGB

Kolejny super-szpieg

Historia kręci się wokół Jenny, która przed laty była rosyjskim szpiegiem. Wiele lat później ma już męża, córkę i prowadzi normalne życie. Jednak ten spokój zostanie zburzony, kiedy kobieta zostaje niezbyt przyjemnie poproszona przez CIA, aby tym razem pomogła Stanom Zjednoczonym. Jenny jest wyjątkowym nabytkiem, gdyż nie jest to jedna z wielu byłych agentek KGB, a jedyny ludzki obiekt, który przeżył tajny eksperyment.

W serialu nie brakuje ciekawych momentów, ale jako całość ma zawodzić
W serialu nie brakuje ciekawych momentów, ale jako całość ma zawodzić

Przeciętne oceny

Fabularnie serial nieco przypomina takie produkcje jak “Czerwona jaskółka”, “Czarna Wdowa” czy “Hanna”. Jednak czerpanie ze sprawdzonych pomysłów najwidoczniej nie wyszło widowisku zbyt zajmująco, gdyż pierwsze opinie o serialu wskazują, że nie mamy do czynienia ze skrajną stratą czasu, ale też nie jest to widowisko wysokich lotów. Na tę chwilę “Z zimnej strefy” ma ocenę 5,1/10 na IMDB.

"Z zimnej strefy" nie będzie kolejnym nieupomnianym serialem szpiegowskim
“Z zimnej strefy” nie będzie kolejnym niezapomnianym serialem szpiegowskim

Generyczne efekciarstwo

Po obejrzeniu pierwszego odcinka, od siebie dodam, że historia jest faktycznie dosyć generyczna, a walory produkcyjne czy gra aktorska najwyżej przeciętne. Widowisko zapowiada się na jeden z tych średniaków, który wciągającą opowieść zastąpił niezbyt wysokich lotów szeroko pojętym efekciarstwem. Jeśli jednak lubicie tego typu opowiastki, gdzie liczy się odkrywanie tajemnicy, zwroty akcji i akcja sama w sobie, to najpewniej coś z serialu wyłuskacie. Cała reszta zatęskni za szpiegowskimi ikonami gatunku.

Serial można polecić wyłącznie najbardziej oddanym fanom szpiegowskich klimatów, którym nie przeszkadza słomiana fabuła
Serial można polecić wyłącznie najbardziej oddanym fanom szpiegowskich klimatów, którym nie przeszkadza słomiana fabuła oraz nadymanie widowiska tanią i niezbyt wyszukaną przesadą

Cały sezon jest już dostępny w serwisie Netflix. Znamienne jest to, że serial wypuszczono bez polskiego lektora, który normą nie jest, nawet w przypadku produkcji oryginalnych, ale jego brak może oznaczać, że nie chciano niepotrzebnie pakować pieniędzy w serial, który niekoniecznie widowni się spodoba. Co już można traktować jako swego rodzaju antyrekomendację.

Serial z “Z zimnej strefy” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Bridget Fonda kiedyś i dziś

Bridget Fonda była niegdyś ikoną piękna, dziś jest nie do poznania

all of us are dead sezon 1 serial netflix 2022 premiera gdzie obejrzeć online

Premiera dnia: “All of Us Are Dead” w serwisie Netflix