The Boys sezon 4

“Zachowaj spokój” to kolejny polski Harlan Coben, który trafi na Netflix

Dariusz Filipek
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Zwiastun serialu

Jeśli jeszcze nie znudziły Wam się serialowe adaptacje książek Harlana Cobena to Netflix przygotował dla Was “Zachowaj spokój”, który jest drugą polską adaptacją powieści tego popularnego autora kryminałów.

“Zachowaj spokój” to druga po “W głębi lasu” polskojęzyczna historia oparta na podstawie prozy Harlana Cobena, która trafi na Netflix. Agata Malesińska i Wojciech Miłoszewski przełożyli powieść pod tym samym tytułem na polskie realia. Michał Gazda i Bartosz Konopka wyreżyserowali widowisko.

- Reklama -
Ad image

Kolejny i nieostatni Harlan Coben od Netflixa

“Zachowaj spokój” to kolejna adaptacja prozy Harlana Cobena, która zostanie pokazana widowni w ramach umowy pomiędzy Netflixem a autorem kryminałów. Firma zobowiązała się stworzyć 14 ekranizacji jego powieści.

Zandaya

Zendaya broni “Euforii”

“Euforia” to jeden z najodważniejszych seriali ostatnich lat, który bez owijania w bawełnę pokazuje jaką destrukcję powoduje uciekanie się w narkotyki, ale też prezentuje powody, dla których ludzie sięgają po używki. Jednak taki obraz nie podoba się organizacji antynarkotykowej DARE. Czytaj więcej o narkotykach w “Euforii” ▶

Do tej pory na Netflix trafiły seriale “Safe” z Wielkiej Brytanii (autor napisał scenariusz do serialu, który nie powstał na podstawie żadnej z jego książek), “The Stranger” z Wielkiej Brytanii, “W głębi lasu” z Polski, “Niewinny” z Hiszpanii, “Bez pożegnania” z Francji oraz ostatnio “Zostań przy mnie” z Wielkiej Brytanii. To niejedyne historie, które zostały przeniesione z jego książek na ekran. Przed umową Harlana Cobena z Netflixem wiele jego powieści zawitało zarówno na duży, jak i mały ekran.

O czym opowiada “Zachowaj spokój”?

Tak Netflix zapowiada serial: “Zamożne osiedle, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni Adam znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce”.

zachowaj spokoj 3
zachowaj spokoj 2
zachowaj spokoj 1

W obsadzie twarze znane z “W głębi lasu”

W serialu wystąpili: Magdalena Boczarska, Leszek Lichota, Mirosław Zbrojewicz, Wiktoria Gorodeckaja, Bartłomiej Topa, Tomasz Drabik, Barbara Jonak, Krzysztof Oleksyn, Agata Łabno, Marta Piętka, Jakub Pruski, Mikołaj Śliwa, Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki.

Nie znamy daty premiery “Zachowaj spokój”. Netflix poinformował jedynie, że widowisko zawita do serwisu jeszcze w 2022 roku.

- Reklama -
Skazana Max serial

Serial “Zachowaj spokój” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz