zachowaj spokoj serial netflix polski harlan coben
in

“Zachowaj spokój” to kolejny polski Harlan Coben, który trafi na Netflix

Zwiastun serialu

Jeśli jeszcze nie znudziły Wam się serialowe adaptacje książek Harlana Cobena to Netflix przygotował dla Was “Zachowaj spokój”, który jest drugą polską adaptacją powieści tego popularnego autora kryminałów.

“Zachowaj spokój” to druga po “W głębi lasu” polskojęzyczna historia oparta na podstawie prozy Harlana Cobena, która trafi na Netflix. Agata Malesińska i Wojciech Miłoszewski przełożyli powieść pod tym samym tytułem na polskie realia. Michał Gazda i Bartosz Konopka wyreżyserowali widowisko.

Kolejny i nieostatni Harlan Coben od Netflixa

“Zachowaj spokój” to kolejna adaptacja prozy Harlana Cobena, która zostanie pokazana widowni w ramach umowy pomiędzy Netflixem a autorem kryminałów. Firma zobowiązała się stworzyć 14 ekranizacji jego powieści.

Zandaya

Zendaya broni “Euforii”

“Euforia” to jeden z najodważniejszych seriali ostatnich lat, który bez owijania w bawełnę pokazuje jaką destrukcję powoduje uciekanie się w narkotyki, ale też prezentuje powody, dla których ludzie sięgają po używki. Jednak taki obraz nie podoba się organizacji antynarkotykowej DARE. Czytaj więcej o narkotykach w “Euforii” ▶

Do tej pory na Netflix trafiły seriale “Safe” z Wielkiej Brytanii (autor napisał scenariusz do serialu, który nie powstał na podstawie żadnej z jego książek), “The Stranger” z Wielkiej Brytanii, “W głębi lasu” z Polski, “Niewinny” z Hiszpanii, “Bez pożegnania” z Francji oraz ostatnio “Zostań przy mnie” z Wielkiej Brytanii. To niejedyne historie, które zostały przeniesione z jego książek na ekran. Przed umową Harlana Cobena z Netflixem wiele jego powieści zawitało zarówno na duży, jak i mały ekran.

O czym opowiada “Zachowaj spokój”?

Tak Netflix zapowiada serial: “Zamożne osiedle, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni Adam znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce”.

W obsadzie twarze znane z “W głębi lasu”

W serialu wystąpili: Magdalena Boczarska, Leszek Lichota, Mirosław Zbrojewicz, Wiktoria Gorodeckaja, Bartłomiej Topa, Tomasz Drabik, Barbara Jonak, Krzysztof Oleksyn, Agata Łabno, Marta Piętka, Jakub Pruski, Mikołaj Śliwa, Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki.

Nie znamy daty premiery “Zachowaj spokój”. Netflix poinformował jedynie, że widowisko zawita do serwisu jeszcze w 2022 roku.

Serial “Zachowaj spokój” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

dario argento film dark glasses zwiastun

“Dark Glasses”, czyli Dario Argento wraca do klimatów z lat 70.

The Girl From Plainville

“The Girl From Plainville”, czyli tragiczna historia związku Michelle Carter i Conrada Roya