żądza krwi val mcdermid audiobook storytel
Syreni śpiew zapoczątkuje serię audiobooków o Tonym Hillu
in

SUPER!SUPER!

Lubicie Żądzę krwi? Storytel startuje z audiobookami o Tonym Hillu

Storytel startuje z serią audiobooków opowiadających o śledztwach doktora psychologii Tony’ego Hilla i oficera policji Carol Jordan, których poznaliśmy nie tylko za sprawą prozy Val McDermid, ale również dzięki serialowi Żądza krwi.

Pierwszą powieścią z serii jest Syreni śpiew. Audiobook będziecie mogli nabyć już 7 maja. Kolejne będą ukazywały się praktycznie co miesiąc. W zakładce na Storytel poza wspomnianym Syrenim śpiewem są jeszcze Krwawa blizna (premiera 10 czerwca), Ostatnie kuszenie (premiera 9 lipca), Żądza krwi (premiera 6 sierpnia), Trujący ogród (premiera 10 września), Gorączka kości (premiera 8 października) oraz Odpłata (premiera 12 listopada).

Miejmy nadzieję, że to nie wszystko, co przygotował dla nas serwis Storytel, gdyż seria o Hillu i Jordan liczy 11 powieści. Pierwsza ukazała się w 1995 roku, a ostatnia w zeszłym roku (How the Dead Speak).

Tony’ego Hilla poznaliśmy również w świetnym kryminalnym serialu Żądza krwi

Serialowa wersja z Robsonem Greenem, który wcielał się przez lata w Hilla, wbiła się wielu widzom w pamięć na lata. Serial oglądałem dwa razy i nabieram ochotę na kolejne podejście, więc coś w nim musi być. Widowisko doczekało się sześciu mocnych sezonów. Niestety z powodów finansowych serial został zakończony w bardzo interesującym momencie.

Żądza krwi to opowieść o śledztwach, które mają na celu wychwycenie różnej maści zwyrodnialców – seryjnych morderców czy pedofilii. Hill nie tylko profiluje, ale z czasem zaczyna coraz żywiej uczestniczyć w śledztwach i przesłuchaniach. Między nim a Jordan zaczyna rodzić się uczucie. Jest dziwakiem, który wizualizuje sobie postępowanie zbrodniarzy (tak, ten motyw pojawił się właśnie w powieściach Val McDermid jeszcze na długo przed serialowym Hannibalem).

Serię powieści przeczyta dla nas Piotr Zelt. I być może to dobry czas, by któryś serwis sięgnął po serial, którego niestety legalnie w Polsce już nie możemy obejrzeć.

Słuchaj audiobooka Syreni śpiew w serwisie Storytel >>

Uwaga: premiera audiobooka została dwukrotnie przesunięta.

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

tyler rake: ocalenie

Tyler Rake: Ocalenie doczeka się kontynuacji

The Midnight Club serial netflix horror Mike Flanagan

The Midnight Club: kolejny serialowy horror Netflixa od Mike’a Flanagana