in

SUPER!SUPER!

Lubicie Żądzę krwi? Storytel startuje z audiobookami o Tonym Hillu

żądza krwi val mcdermid audiobook storytel
Syreni śpiew zapoczątkuje serię audiobooków o Tonym Hillu

Storytel startuje z serią audiobooków opowiadających o śledztwach doktora psychologii Tony’ego Hilla i oficera policji Carol Jordan, których poznaliśmy nie tylko za sprawą prozy Val McDermid, ale również dzięki serialowi Żądza krwi.

Pierwszą powieścią z serii jest Syreni śpiew. Audiobook będziecie mogli nabyć już 7 maja. Kolejne będą ukazywały się praktycznie co miesiąc. W zakładce na Storytel poza wspomnianym Syrenim śpiewem są jeszcze Krwawa blizna (premiera 10 czerwca), Ostatnie kuszenie (premiera 9 lipca), Żądza krwi (premiera 6 sierpnia), Trujący ogród (premiera 10 września), Gorączka kości (premiera 8 października) oraz Odpłata (premiera 12 listopada).

Miejmy nadzieję, że to nie wszystko, co przygotował dla nas serwis Storytel, gdyż seria o Hillu i Jordan liczy 11 powieści. Pierwsza ukazała się w 1995 roku, a ostatnia w zeszłym roku (How the Dead Speak).

Tony’ego Hilla poznaliśmy również w świetnym kryminalnym serialu Żądza krwi

Serialowa wersja z Robsonem Greenem, który wcielał się przez lata w Hilla, wbiła się wielu widzom w pamięć na lata. Serial oglądałem dwa razy i nabieram ochotę na kolejne podejście, więc coś w nim musi być. Widowisko doczekało się sześciu mocnych sezonów. Niestety z powodów finansowych serial został zakończony w bardzo interesującym momencie.

Żądza krwi to opowieść o śledztwach, które mają na celu wychwycenie różnej maści zwyrodnialców – seryjnych morderców czy pedofilii. Hill nie tylko profiluje, ale z czasem zaczyna coraz żywiej uczestniczyć w śledztwach i przesłuchaniach. Między nim a Jordan zaczyna rodzić się uczucie. Jest dziwakiem, który wizualizuje sobie postępowanie zbrodniarzy (tak, ten motyw pojawił się właśnie w powieściach Val McDermid jeszcze na długo przed serialowym Hannibalem).

Serię powieści przeczyta dla nas Piotr Zelt. I być może to dobry czas, by któryś serwis sięgnął po serial, którego niestety legalnie w Polsce już nie możemy obejrzeć.

Słuchaj audiobooka Syreni śpiew w serwisie Storytel >>

Uwaga: premiera audiobooka została dwukrotnie przesunięta.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tyler rake: ocalenie

Tyler Rake: Ocalenie doczeka się kontynuacji

The Midnight Club serial netflix horror Mike Flanagan

The Midnight Club: kolejny serialowy horror Netflixa od Mike’a Flanagana