zagubieni w kosmosie sci-fi 2018
Fragment niesamowitego plakatu serialu Zagubieni w kosmosie (Netflix)
in

SZOKSZOK

Netflix prezentuje serial sci-fi Zagubieni w kosmosie

Netflix przygotował na 2018 rok kilkadziesiąt bardzo ciekawie zapowiadających się serialowych nowości. Bez wątpienia jedną z najważniejszych premier jest widowisko Matta Sazama oraz Burka Sharplessa, czyli fantastycznie rokujący serial sci-fi Zagubieni w kosmosie.

O tej produkcji wspominałem już kilka razy, ale warto przypominać o niej tak często, jak się tylko da. Gdyż mamy tu do czynienia z jedną z najlepiej prezentujących się produkcji z gatunku sci-fi. I nie piszę tutaj tylko o Netfliksie czy serialach, ale o całym nurcie fantastyki naukowej w tym roku.

Zagubieni w kosmosie kolejnymi zapowiedziami obiecują nie tylko świetnie zrealizowane widowisko, ale również ciekawą historię. Miejmy nadzieję, że równie dobrze opowiedzianą. Akcja serialu rozgrywa się w relatywnie nieodległej przyszłości. Za trzy dekady kolonizacja obcych planet stanie się możliwa. Na jedną z misji kolonizacyjnych ruszy rodzina Robinsonów. Jednak śmiałków spotkają nieprzewidziane problemy, przez co będą zmuszeni lądować awaryjnie na obcej, pełnej niebezpieczeństw planecie. Będą musieli zmierzyć się nie tylko z wyzwaniami, które stawia przed nimi obca cywilizacja i niesprzyjające warunki, ale również ze swoimi współtowarzyszami oraz prywatnymi problemami, które zabrali ze sobą w kosmos.

Tym samym szykujcie się na dramat pełną gębą. Nie obędzie się bez trudnych wyborów i ciężkich sojuszów, które mają uchronić rodzinę od niebezpieczeństw. Twórcy obiecują również wartką akcję.

Patrząc na widowisko od strony realizacyjnej, nie jestem w stanie powstrzymać się przed zachwytami. Zagubieni w kosmosie są niesamowicie filmowi.

Netflix nie podał liczb, ale patrząc na przepiękne widoki oraz niezłe efekty specjalne, można śmiało zakładać, iż jest to serial z niemałym budżetem. Dlatego nie martwię się tu o warstwę wizualną, która momentami przypomina nieco ożywioną grę Mass Effect. Widać, że ekipa, która stoi za produkcją, żywo czerpała z serii gier o komandorze poruczniku Shepardzie. Kiedy popatrzeć na design poszczególnych elementów, można tu śmiało mówić o kopiowaniu.

Na najnowszym materiale promocyjnym możemy podziwiać nie tylko pocztówkowe widoki z innej planety. Pojawiło się również kilka nowych scen oraz wypowiedzi twórców. Po tym, co widziałem, jestem niemal pewien, iż nadchodzi widowisko najwyższych lotów. Jeden z tych seriali, na które konkurencja patrzy z zazdrością i w pocie czoła, zazwyczaj z miernym skutkiem próbuje skopiować formułę produkcji. Tak było w przypadku Zagubionych czy Doktora House’a.

To bardzo dobry moment, by wystartować z takim widowiskiem, gdyż ostatnio dosłownie chłoniemy odcinkowe sci-fi. Czego dowodem jest popularność Stranger Things, Star Treka: Discovery, Modyfikowanego węgla czy Czarnego lustra.

Jeśli serial będzie tak dobry, jak jego zapowiedzi, to bez krzty wątpliwości mogę wyrokować, iż mamy tu do czynienia z jedną z najważniejszych premier 2018 roku. Jak jest faktycznie, sprawdzicie dokładnie za miesiąc. Zagubieni w kosmosie startują 13 kwietnia. Pierwszy sezon liczy 10 odcinków.

Zagubieni w kosmosie na Netfliksie

Źródło: YouTube – Netflix Polska

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

czarna pantera box office

Box office – Czarna Pantera dołączyła do klubu miliarderów [weekend 09-11.03.18]

najpopularniejsze seriale jessica jones

Najpopularniejsze seriale w USA – Jessica Jones okazała się sukcesem? [04.03-10.03.18]