Zegarek na pasku czy bransolecie?
Zegarek na pasku czy bransolecie?
in

Zegarek na pasku czy bransolecie?

Choć w dzisiejszych czasach zegarek nie jest nam już niezbędny by sprawdzić, która godzina wiele osób wciąż bardzo chętnie nosi go jako ciekawy dodatek i podkreślenie swojej stylizacji.

Oferta zegarków damskich i męskich jest obecnie bardzo szeroka i różnorodna. Znajdziemy w niej modele klasyczne, oryginalne, nowoczesne czy eleganckie. Najtrudniejszym wyborem jest jednak to, czy lepiej postawić na pasek, czy na bransoletę. Sprawdźmy to.

Zegarki na pasku – mocne i słabe strony

Zegarki na pasku są jednymi z wciąż najczęściej wybieranych rodzajów czasomierzy. Nie ma w tym nic dziwnego. Są bardzo praktyczne i funkcjonalne, z powodzeniem mogą być noszone zarówno do codziennych, jak i do eleganckich stylizacji.

Większość osób wybiera zegarki, które posiadają paski wykonane z naturalnej skóry. Jest to materiał miękki, elastyczny i miły w dotyku. Co więcej, może być barwiony na różne kolory, dzięki czemu mamy możliwość wyboru pasków, które będą idealnie dopasowane do stylistyki naszych ubrań.
Niestety, skórzane paski do zegarków mają też swoje minusy. Przede wszystkim bardzo szybko się ścierają i zużywają. Ponadto chłoną zapachy oraz wilgoć, dlatego też paski w zegarku trzeba wymieniać raz do roku – szczególnie po sezonie letnim.

Warto w tym miejscu zaznaczyć jednak, że skórzane paski nie są jedynym rozwiązaniem. Obecnie możemy znaleźć w ofercie sklepów również paski wykonane z gumy lub silikonu. To rozwiązanie idealne, jeśli poszukujemy zegarka sportowego i jesteśmy bardziej aktywni. Niestety, nie sprawdzą się, jeśli chcemy ubrać zegarek do bardziej eleganckiej stylizacji.

Możemy postawić również na zegarki parciane, czyli wykonane z bawełny o różnych splotach. Tego rodzaju paski idealnie pasują do letnich stylizacji. Ich wadą jest jednak nietrwałość.

Zegarki na bransolecie – jakie mają wady i zalety?

Alternatywą dla zegarków na pasku są te, których tarcza umiejscowiona w bransolecie. Najczęściej wykonywana jest ona ze stali lub tytanu. Ich podstawową zaletą jest elegancki wygląd, oraz znacznie większa trwałość. Solidna bransoleta może z powodzeniem służyć nam przez wiele lat nie tracąc swojego wyglądu. Tytanowe bransolety są również idealnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z alergiami skórnymi. Kolejną zaletą metalowych bransoletek jest to, że możemy je bez obaw zamoczyć. Dobrze sprawdzają się więc np. w przypadku osób, które uprawiają sporty wodne.

Bransolety mogą mieć różnego rodzaju wykończenia oraz ozdobniki, dzięki czemu z powodzeniem stanowić mogą dodatek zastępujący biżuterię.

Czy mają jakieś wady? Jedną z nich z całą pewnością jest waga. Dla osób drobnych może być uciążliwa i przeszkadzająca w codziennej aktywności. Zdarza się również, że bransoletka wyrywa włoski na rękach, co jest w szczególności problemem dla panów.

Co wybrać?

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej wyboru między paskami a bransoletą. Każdy z nas powinien podejmować tę decyzję indywidualnie. Pod uwagę musimy wziąć wiele czynników. To jaki styl preferujemy na co dzień, jakie ubrania nosimy, jak wygląda kwestia naszej aktywności fizycznej. Pamiętajmy, że nie ma rozwiązań idealnych, ale dzięki odpowiedniej pielęgnacji, niezależnie od tego jaki rodzaj zegarka wybierzemy może on posłużyć nam przez długie lata.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

hannibal sezon 4 serial clarice netflix

“Hannibal” powróci? Twórca serialu i aktorzy są pełni nadziei

Line of Duty Netflix sezon 6 Jed Mercurio BBC serial

“Line of Duty” mogło nie powstać. Jed Mercurio gorzko o szefostwie BBC, które nazywa klubem oldbojów