żamijowisko serial polski canal plus zwiastun
Pierwsza zapowiedź serialu Żmijowisko (Canal+)
in

OkropneOkropne

Żmijowisko – jest pierwsza zapowiedź polskiego kryminału od Canal+

https://www.facebook.com/nielegalnicanalplus/videos/2614078325289031/

Canal+ przygotowuje nas na premierę kolejnego polskiego serialu kryminalnego, czyli Żmijowiska opartego na powieści pod tym samym tytułem.

Zeszłoroczna powieść Żmijowisko autorstwa Wojciecha Chmielarza okazała się sukcesem i Canal+ niedługo po jej premierze ogłosił, iż zaadaptuje ją w postaci serialu. Będzie to kolejny kryminał stacji po Belfrze, Kruku, Nielegalnych i Zasadzie przyjemności.

O czym będzie Żmijowisko?

Żmijowisko opowie historię dobrze znaną z książki Chmielarza. Wsłuchując i wczytując się w słowa twórców, można dojść do wniosku, że zmiany względem materiału źródłowego będą niewielkie, ale osoby znające historię z książki, mogą być nieco zaskoczone.

Tym samym serial zabierze nas do malowniczej wsi Żmijowisko, gdzie grupka przyjaciół spędza miło czas z dala od miejskiego zgiełku, pracy i obowiązków. Podczas jednej z imprez leje się alkohol, odżywają dawne uczucia, przypominają się stare zadry, a córka jednej z par znika. Poszukiwania nie przynoszą skutku i Ada, która nie była zachwycona wyjazdem z rodzicami, rozpływa się w powietrzu. Rok później jej ojciec wraca do Żmijowiska, by dowiedzieć się, co się stało z nastoletnią córką.

Żmijowisko nakręcił hurtownik polskich kryminałów

Serial wyreżyserował nadworny twórca rodzimych kryminałów Łukasz Palkowski, który w ostatnich latach pracował nad Belfrem, Diagnozą, Pułapką i Chyłką, więc mniej więcej wiemy, czego możemy się po Żmijowisku spodziewać. Jego dotychczasowe serialowe produkcje były zazwyczaj synonimami słów “solidność”, “zachowawczość” i “przyzwoitość”, chociaż ciężko się w nich doszukiwać niesamowitej jakości. Trochę martwi fakt, iż twórca siedzi na coraz większej liczbie planów rocznie, co z jednej strony może wyrabiać warsztat, a z drugiej przyczynić się do taśmowego produkowania kolejnych, podobnych do siebie widowisk.

Obsada Żmijowiska

Na wypuszczonej do sieci zajawce serialu, widzicie Kamilę Urzędowską, która wcieliła się w Sabinę. W serialu zobaczymy jeszcze Pawła Domagałę jako Arka, Agnieszkę Żulewską jako Kamilę, Cezarego Pazurę jako Kajetana, Piotra Stramowskiego jako Roberta, Wojciecha Zielińskiego jako Krzyśka, a Hanna Koczewska użyczyła twarzy Adzie.

Zdjęcia do serialu zakończyły się końcem lipca, ale jego data premiery nie jest jeszcze znana.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kierunek: Noc netflix polska serial belgia dukaj bagiński zwiastun

Kierunek: Noc, czyli belgijski serial Netflixa z polskim akcentem

ryan murphy netflix seriale lgbt

Co Ryan Murphy tworzy dla Netflixa w ramach 300-milionowego kontraktu?