The Boys sezon 4

Żmijowisko – jest pierwsza zapowiedź polskiego kryminału od Canal+

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Canal+ przygotowuje nas na premierę kolejnego polskiego serialu kryminalnego, czyli Żmijowiska opartego na powieści pod tym samym tytułem.

Zeszłoroczna powieść Żmijowisko autorstwa Wojciecha Chmielarza okazała się sukcesem i Canal+ niedługo po jej premierze ogłosił, iż zaadaptuje ją w postaci serialu. Będzie to kolejny kryminał stacji po Belfrze, Kruku, Nielegalnych i Zasadzie przyjemności.

- Reklama -
Ad image

O czym będzie Żmijowisko?

Żmijowisko opowie historię dobrze znaną z książki Chmielarza. Wsłuchując i wczytując się w słowa twórców, można dojść do wniosku, że zmiany względem materiału źródłowego będą niewielkie, ale osoby znające historię z książki, mogą być nieco zaskoczone.

Tym samym serial zabierze nas do malowniczej wsi Żmijowisko, gdzie grupka przyjaciół spędza miło czas z dala od miejskiego zgiełku, pracy i obowiązków. Podczas jednej z imprez leje się alkohol, odżywają dawne uczucia, przypominają się stare zadry, a córka jednej z par znika. Poszukiwania nie przynoszą skutku i Ada, która nie była zachwycona wyjazdem z rodzicami, rozpływa się w powietrzu. Rok później jej ojciec wraca do Żmijowiska, by dowiedzieć się, co się stało z nastoletnią córką.

Żmijowisko nakręcił hurtownik polskich kryminałów

Serial wyreżyserował nadworny twórca rodzimych kryminałów Łukasz Palkowski, który w ostatnich latach pracował nad Belfrem, Diagnozą, Pułapką i Chyłką, więc mniej więcej wiemy, czego możemy się po Żmijowisku spodziewać. Jego dotychczasowe serialowe produkcje były zazwyczaj synonimami słów “solidność”, “zachowawczość” i “przyzwoitość”, chociaż ciężko się w nich doszukiwać niesamowitej jakości. Trochę martwi fakt, iż twórca siedzi na coraz większej liczbie planów rocznie, co z jednej strony może wyrabiać warsztat, a z drugiej przyczynić się do taśmowego produkowania kolejnych, podobnych do siebie widowisk.

Obsada Żmijowiska

Na wypuszczonej do sieci zajawce serialu, widzicie Kamilę Urzędowską, która wcieliła się w Sabinę. W serialu zobaczymy jeszcze Pawła Domagałę jako Arka, Agnieszkę Żulewską jako Kamilę, Cezarego Pazurę jako Kajetana, Piotra Stramowskiego jako Roberta, Wojciecha Zielińskiego jako Krzyśka, a Hanna Koczewska użyczyła twarzy Adzie.

Zdjęcia do serialu zakończyły się końcem lipca, ale jego data premiery nie jest jeszcze znana.

- Reklama -
Skazana Max serial

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz