in

SUPER!SUPER!

Zwiastun Alita: Battle Angel to najlepsza rzecz, jaką możecie dziś obejrzeć

zwiastun Alita: Battle Angel
Zwiastun Alita: Battle Angel jest wspaniały | YouTube: 20th Century Fox

Zwiastun Alita: Battle Angel jest wspaniały – od tego zacznijmy i na tym moglibyśmy zakończyć. Dodam jednak, że film jest adaptacją mangi Yukito Kishiro Battle Angel Alita (znanej także jako Gunnm), ukazującej się od 1990 do 1995 roku. Na jej podstawie powstało anime oraz kilka spin-offów.

Opowiada historię cyborga odnalezionego na wysypisku śmieci, którego znalazca odrestaurowuje oraz nadaje imię Alita. Doktor Ido traktuje ją jak córkę, jednak po czasie orientuje się, że dziewczyna pomimo niesamowicie ujmującej osobowości, posiada również zdumiewające zdolności bojowe. Prędzej czy później będą musiały zostać poddane próbie.

Filmowa Alita jest generowana komputerowo, co z jednej strony mocno odróżnia ją od reszty otoczenia i taki zabieg może nieco irytować widzów, ale z drugiej ogląda się to jak coś innego, niecodziennego. Ostatecznie wydaje mi się to niezwykle ciekawym zabiegiem. Tym bardziej że nasz cyborg prezentuje się uroczo. Jej olbrzymie oczy sprawiają, że wygląda na żywo wyciągniętą z kart mangi.

https://www.youtube.com/watch?v=CqYfXOYqzy4

Niezwykle rzadko mamy do czynienia z filmowymi adaptacjami mang i anime, które można określić jako dobre. Jednak wszystko wskazuje, a ja trzymam za to mocno kciuki, iż Alita będzie dokładnie tym na co czekałem i odczaruje chociaż trochę obecny stan rzeczy.

Film miał powstać tak dawno temu, że w pewnym momencie całkowicie o nim zapomniałem. Początkowo reżyserować miał go James Cameron, lecz ten odsunął się w cień, a pałeczkę przekazał młodszemu, utalentowanemu Robertowi Rodriguezowi. Światowa premiera widowiska odbędzie się 20 lipca 2018 roku. W Alitę wcieliła się Rosa Salazar, którą możecie kojarzyć ze Zbuntowanej oraz Więźnia labiryntu: Próby ognia.

Na koniec zapraszam do zapoznania się ze zwiastunem anime Battle Angel z 1993 roku. Zawsze to jakaś perspektywa.

Źródło: YouTube

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Happy! serial syfy
6/10

Happy day w Syfy – recenzja serialu Happy! – s01e01

Lauren Schmidt Hissrich wiedźmin the witcher serial 2018

Producentka serialowego Wiedźmina ogłoszona. Kim jest?