Zwiastun serialu Korona Królów nie zachwyca, ale internauci przesadzają

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 18 wyświetleń
2 min czytania
Zwiastun serialu Korona Królów jest dokładnie taki, jak my - to coś mówi | TVP

Umówmy się już na wstępie, że Korona Królów to najprawdopodobniej będzie serial słaby, jeśli jesteście wyrobionymi widzami, którzy nie odnajdują przyjemności w oglądaniu tasiemców. Jednocześnie będzie silny siłą tych, którzy pragną utopijnej słodko-gorzkiej fabuły rodem z Plebanii.

Jednego już dziś jestem pewien. Korona Królów stanie się… Wróć. Stała się obiektem żartów i obelg jeszcze przed premierą. Niekoniecznie w związku z wartościami artystycznymi lub ich brakiem. Taką rzeczywistość sobie stworzyliśmy, że obecnie wszystko zaczyna się upolityczniać. Szczególnie jeśli powstaje w TVP. Jednak o tym zaraz. Jeśli jeszcze nie widzieliście, najpierw sprawdźcie sam zwiastun serialu Korona Królów.

Jak na zwiastun serialu Korona Królów reagują internauci na YouTube? Niefajnie.

Komentarze, jak to komentarze, w większości przypadków są obraźliwe, rozkłócone i prześmiewcze. Nie ma co liczyć na głębszą analizę. Tu chodzi wyłącznie o kolekcjonowanie łapek w górę. Wybrałem dziesięć komentarzy, najpopularniejszych według youtube’owego algorytmu.

..a gdzie Gandalf? – Legenda 79

a gdzie smoki ? biali wędrowcy ? sex ? – MokSu

Taki nowy Wiedźmin tylko w wyższej rozdzielczości… – Happy Taliban

Teatry telewizji bywały lepiej zrobione… Żenada… Aktorzy jak kawałki drewna, dialogi suche jak trociny… – Nidtusee

Ciekawe czy udalo się nawciskać w filmie na Platformę Obywatelska. – vodan

A co tam robi Papcio Chmiel? Gdzie Tytus, Romek i A’tomek? – jzajacTube

Już słychać te patriot-sentencje zamiast dialogów.. I ten paździerzowy król chodzący w koronie na głowie do kibla ;-). Wyjdzie arcygniot na miarę paru szmirowatych serialików, które wypuściła niedawno putinowska telewizja. Szkoda oczu i naszej kasy na te pisowskie chały. – rafał 35

Czy naprawdę kinematografia w Polsce aż tak nisko upadła? Przecież to wygląda tragicznie… – Łukasz Wójtowicz

Płakać mi się chce jak “TO” widzę:( Turcy tworzą dobre filmy kostiumowe, a wy zrobiliście tandetę. Nasza HISTORIA powinna być zrobiona z hollywoodzką pompą, bo na to zasługuje! Zdjęcie promujące serial mistrzostwo świata:-) (jak z balu przebierańców z podstawówki) Kto TO KRĘCIŁ? Zamiast propagować patriotyzm będziecie go ośmieszać. – MultiSliders

Za te kostiumy ktoś powinien trafić do więzienia albo, najlepiej, przed Trybunał Stanu. – Kochana Zlewozmywarka

 

Jak widać gołym okiem, wartość komentarzy nie odbiega zanadto od tego, jaką jakość zaprezentowano w zwiastunie. Im dalej w las, tym robi się znacznie gorzej. To dużo o nas mówi.

Serial ma być – uwaga! – telenowelą kostiumową skierowaną do grona odbiorców, do którego się kompletnie nie zaliczam. Dlatego zapowiedź nie powaliła mnie na kolana. Mimo wszystko staram się oddzielać sztukę od polityki (nieważne jakich lotów) tak długo, jak długo nie jest politycznie umotywowana. A zwiastun serialu Korona Królów nijak ma się do dzisiejszej sytuacji w kraju, która przyznaję, że również mnie martwi, ale nie doszukujmy się wroga wszędzie, bo to zakrawa na paranoję.

Jak w wywiadzie w serwisie Serialomaniak powiedziała królowa rodzimych tasiemców Ilona Łepkowska, pierwsze dwa odcinki mają zostać wyemitowane na antenie TVP 1 w Boże Narodzenie. Wcześniej start był zapowiadany na styczeń 2018 roku.

Źródło: YouTube, Serialomaniak

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x