Żywioły Saszy Ogień serial Player.pl recenzja sezon 1
2/10
Recenzja serialu "Żywioły Saszy - Ogień" z serwisu Player.pl
in

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE LOLLOL SZOKSZOK OkropneOkropne

“Żywioły Saszy – Ogień” – sezon 1 – recenzja serialu

“Żywioły Saszy” w rywalizacji o miano najbardziej dziadowskiego polskiego serialu, który obejrzałem w ostatnich latach, dostaje ode mnie miano dziadostwa nad dziadostwami.

Tytuł “Żywioły Saszy” powinienem na wszelki wypadek wykropkować, żeby ktoś nieopatrznie po serial nie sięgnął. To produkcja tak potwornie słaba, że brak mi słów, aby w pełni opisać upiorne męczarnie, na które się naraziłem. Miałki, niestrawny, paskudna wydmuszka, wizytówka beznadziei – takie określenia przychodzą mi do głowy.

“Żywioły Saszy” to serialowa adaptacja prozy Katarzyny Bondy, czyli autorki, której książek również nie trawię. Robiłem do jej powieści z trzy podejścia i szybko okazywało się, że to zdecydowanie nie moja bajka. Dlatego pomyślałem, że już gorzej być nie może i twórcy wycisną z jej książek wszystko, co najlepsze. Zdarzały się takie przypadki, kiedy z książek średnich robiono naprawdę fajne seriale. Czego przykładem niech będzie “Dexter”, który do pewnego momentu był o niebo lepszy na ekranie niż na papierze. Nie tym razem.

Niesamowita Sasza na tropie

Sasza to bohaterka z problemami, sportretowana przez Magdalenę Boczarską. Kobieta przybywa do Polski po latach spędzonych w Wielkiej Brytanii i wykorzystuje w łódzkim śledztwie wiedzę kryminalistyczną zdobytą za granicą. Po mieście grasuje zuchwały podpalacz, a nieugięta profilerka pomaga ustalić, kto stoi za serią przestępstw, a jednocześnie zmaga się z seksizmem w miejscu pracy oraz z problemami osobistymi. W tle mamy rozgrywki lokalnych wodzirejów sceny kryminalnej, więc ciężki to będzie dla Saszy czas. Biedna ona.

Żywioły Saszy - Ogień recenzja
Sasza Załuska, czyli profilerka nad profilerki (Player.pl)

I tak się zastanawiam czy nakreślać fabułę dalej, czy może już teraz zacząć znęcać się nad serialem na całego, byle szybko zamknąć tę recenzję. Chcę “Żywioły Saszy” jak najszybciej wyrzucić z pamięci i zmyć z siebie cały infantylizm produkcji, którym zostałem naznaczony. Przy tym czymś “Zemsta Fu Manchu” jawi się niczym wysokiej jakości fabuła. Po tym serialu niemal wszystko, co obejrzycie później, będzie dobrą rozrywką. Takie widowiska obniżają standardy.

Omijać z daleka

Tutaj przesada goni przesadę. Frazesy poganiają frazesy. Żenujące sceny, przaśni bohaterowie i jeszcze cała ta kryminalistyka dla opornych sprawiają, że nie wiem, co gorsze – wymienione czy raczej realizacja na poziomie niewiele wyższym od produkowanych w Polsce taśmowo paradokumentów. Efekty specjalne wyglądają niespecjalnie. Zdjęcia są momentami wręcz paskudne. Niestety nie wystarczy nakręcić filmu w 4K, żeby zachwycał. W tym przypadku tylko dokładniej ukazuje swoje wady w wysokiej rozdzielczości. Może twórcy nawet zyskaliby, gdyby wypuścili “Żywioły Saszy” w 480p i ukradkiem wrzucili to wątpliwej jakości dzieło na YouTube, a nawet lepiej, gdyby poleciało na Vimeo, żeby niewielu miało okazję na serialu się sparzyć.

Żywioły Saszy - Ogień serial
Saszy ogień niestraszny (Player.pl)

Z życzliwości i serdeczności chcę Was po prostu przestrzec przed tą generyczną słabizną. Gdyby powstał kolejny sezon – nie oglądam! Jeśli kolejny serial wyprodukowany dla Playera będzie tak słaby – całkowicie stracę wiarę w ten serwis (na szczęście widziałem już pierwsze dwa odcinki “Nieobecnych” i jest o wiele lepiej). Kto nie wierzy w moje słowa niech obejrzy pierwszy odcinek i jeśli nie przypadnie mu do gustu, to zaznaczam, że im dalej w las, tym na pewno lepiej nie będzie. Dno.

Oglądaj serial “Żywioły Saszy – Ogień” w serwisie Player.pl ▶

💡 Chcecie oglądać Player.pl za granicąSprawdźcie NordVPN już za 3,15 euro miesięcznie. Usługa pozwala na oglądanie serwisów strumieniujących ze wszystkich stron świata. Nie tylko obejrzycie Playera na całym świecie, ale uzyskacie także dostęp do różnych wersji Netflixa i zasubskrybujecie serwisy niedostępne w Polsce – Disney Plus, HBO Max, Hulu, BBC iPlayer, Showtime i wiele innych. Z usługi zmieniającej wirtualną geolokalizację możecie korzystać zarówno na komputerach, jak i smartfonach, przystawkach multimedialnych, telewizorach czy tabletach. NordVPN działa zarówno na Androidzie, Windowsie, Linuksie, jak i na urządzeniach Apple. Dodatkowo zabezpieczycie swoją anonimowość w sieci i będziecie mogli przeglądać serwisy internetowe, które bez VPN nie są dostępne w Polsce.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Recenzja serialu "Żywioły Saszy - Ogień" - sezon 1 (Player.pl)
2/10
2/10

Werdykt

“Żywiły Saszy – Ogień” to dno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją Netflix film recenzja
6/10

“Wszyscy moi przyjaciele nie żyją” – recenzja filmu

Bolesław Prus

Bolesław Prus – najwybitniejszy nowelista