robert downey jr ile zarobił za avengers koniec gry
Iron Man 2 (źródło: Marvel Studios/Screen Rant; edycja: Popkulturyści)
in

SZOKSZOK SUPER!SUPER! LOLLOL OkropneOkropne

Robert Downey Jr. zarobił 76 milionów dolarów na Avengers: Koniec gry

O tym, jak absurdalnie dużo pieniędzy zarabiał Robert Downey Jr. za występy w filmach Marvela wiemy od dawna. Indie Wire informuje, że w przypadku Avengers: Koniec gry aktor również zgarnął sporo.

Avengers: Koniec gry ma na koncie już 2,773 miliardy dolarów, co czyni widowisko Marvela drugim najlepiej zarabiającym filmem w dziejach. Pierwszy jest ciągle Avatar, który wygenerował niespełna 15 milionów więcej. Jednak, żeby to osiągnąć, Disney musiał przeznaczyć na samą produkcję niemal rekordowe 356 milionów dolarów. Więcej kosztowało tylko wyprodukowanie Piratów z Karaibów: Na nieznanych wodach (379 milionów dolarów) oraz Avengers: Czas Ultrona (365 milinów dolarów). I to wszystko bez uwzględnienia kosztów promocji.

Największym wygranym w tej multi-milionowej układance jest Robert Downey Jr., który za niemal każdy film, w którym wcielał się w Tonyego Starka, zgarniał dziesiątki milionów dolarów. Nawet po odliczeniu agenta i podatków, można śmiało założyć, że teraz wielu prawników, lekarzy i prezydentów, ma żal do swoich rodziców, że nie wspierali ich w dążeniach do zostania aktorami.

Robert Downey Jr. zarobił aż 76 milionów dolarów za występ w Avengers: Koniec gry.

Z góry wypłacono mu 20 milionów, co już sprawiło, że był najlepiej opłacanym aktorem z całej ekipy filmowej. Chris Evans (Kapitan Ameryka), Scarlett Johansson (Czarna Wdowa) i Chris Hemsworth (Thor) mieli dostać za swoje występy po 15 milionów dolarów. Jednak kontrakt Roberta Downeya Jr. ma klauzulę, że jeśli film z jego udziałem osiągnie 700-milionowy zysk (nie przychód, który jest oczywiście kilkakrotnie większy), aktor ma dostać dodatkowe 8% z takowego. Tym samym do wcześniejszych 20 milionów dolarów należy doliczyć kolejne 56 milionów dolarów – dowiaduję się z Forbesa.

Ponadto w ostatnim zestawieniu Forbesa zabierającym 100 najlepiej zarabiających gwiazd znalazło się aż sześciu aktorów, którzy występują w Avengers: Koniec gry: Downey Jr., Hemsworth, Evans, Johansson, Paul Rudd oraz Bradley Cooper. Sześciu aktorów razem zarobiło 340 milionów dolarów. Cooper, który wyłącznie dał głos Rocket Raccoonowi, zarobił 7 milionów dolarów, gdyż podobnie jak Downey Jr., ma udział w zyskach. Jednak nie 8%, a 1%.

Trzeba pamiętać, że pensja Downeya Jr. rosła sukcesywnie od występu w pierwszym Iron Manie, za który aktor miał dostać zaledwie 500 tysięcy dolarów. Artysty prędko w kolejnych filmach Marvela raczej nie zobaczymy [$]. Tymczasem pojawi się on w filmie Universalu The Voyage of Doctor Dolittle, który ma mieć światową premierę 17 stycznia 2020 roku.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

mulan zmiany hejt historia legenda

Mulan jest mieszana z błotem w Chinach za odstępstwa od historii

disney box office 2019 rok

Disney i totalna dominacja w pierwszej połowie 2019 roku