Swamp Thing serial 2019
Zajawka serialu Swamp Thing (źródło: DC Universe; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Swamp Thing – Potwór z bagien na pierwszej zajawce

Swamp Thing wraca na małe ekrany. Serial platformy DC Universe dostał pierwszą zajawkę.

Swamp Thing, czyli rozkochany w bagiennych klimatach bohater DC Comics, pojawił się pierwszy raz na kartach komiksu w 1971 roku. W 1982 roku szeroka publiczność mogła go poznać w filmie Wesa Cravena. Siedem lat później pojawiła się kontynuacja przygód tego przystojniaka. Na małych ekranach bohater zagrzał miejsce m.in. w kilku animacjach i serialu z początku lat 90.

Swamp Thing to opowieść o profesorze, który przez chemikalia zamienił się nie do poznania. Zyskał nadprzyrodzone zdolności, ale jednocześnie zamienił się w obrzydliwego jegomościa. Bohater na początku swojej komiksowej kariery przede wszystkim chronił bagna, na których terenie przemienił się w potwora. Dziś jest symbolem wykorzystywanym także przez ekologów.

Andy Bean oraz Derek Mears wcielą się w Aleca Hollanda, czyli tytułowego bohatera. Pierwszy aktor będzie go odgrywał w ludzkiej formie, a drugi po przemianie w Swamp Thinga.

Data premiery serialu Swamp Thing została ustalona na 31 maja 2019 roku. Widowisko będzie miało 13 odcinków. Jest to kolejna produkcja oryginalna skierowana w pierwszej kolejności na platformę DC Universe. Wcześniej abonenci w Stanach Zjednoczonych dostali przygody zespołów Titans oraz Doom Patrol. Pierwszy z wymienionych seriali jest dostępny w Polsce w serwisie Netflix.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

the loudest voice serial showtime-fox-news russell crowe fox news Roger Ailes

Russell Crowe w serialu The Loudest Voice jako Roger Ailes

The Rain zwiastun 2 sezon

The Rain wraca z drugim sezonem. Mamy pierwszy zwiastun