The Boys sezon 4

Swamp Thing – Potwór z bagien na pierwszej zajawce

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Swamp Thing wraca na małe ekrany. Serial platformy DC Universe dostał pierwszą zajawkę.

Swamp Thing, czyli rozkochany w bagiennych klimatach bohater DC Comics, pojawił się pierwszy raz na kartach komiksu w 1971 roku. W 1982 roku szeroka publiczność mogła go poznać w filmie Wesa Cravena. Siedem lat później pojawiła się kontynuacja przygód tego przystojniaka. Na małych ekranach bohater zagrzał miejsce m.in. w kilku animacjach i serialu z początku lat 90.

- Reklama -
Ad image

Swamp Thing to opowieść o profesorze, który przez chemikalia zamienił się nie do poznania. Zyskał nadprzyrodzone zdolności, ale jednocześnie zamienił się w obrzydliwego jegomościa. Bohater na początku swojej komiksowej kariery przede wszystkim chronił bagna, na których terenie przemienił się w potwora. Dziś jest symbolem wykorzystywanym także przez ekologów.

Andy Bean oraz Derek Mears wcielą się w Aleca Hollanda, czyli tytułowego bohatera. Pierwszy aktor będzie go odgrywał w ludzkiej formie, a drugi po przemianie w Swamp Thinga.

Data premiery serialu Swamp Thing została ustalona na 31 maja 2019 roku. Widowisko będzie miało 13 odcinków. Jest to kolejna produkcja oryginalna skierowana w pierwszej kolejności na platformę DC Universe. Wcześniej abonenci w Stanach Zjednoczonych dostali przygody zespołów Titans oraz Doom Patrol. Pierwszy z wymienionych seriali jest dostępny w Polsce w serwisie Netflix.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
1 komentarz