Swamp Thing serial 2019
Zajawka serialu Swamp Thing (źródło: DC Universe; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Swamp Thing – Potwór z bagien na pierwszej zajawce

Swamp Thing wraca na małe ekrany. Serial platformy DC Universe dostał pierwszą zajawkę.

Swamp Thing, czyli rozkochany w bagiennych klimatach bohater DC Comics, pojawił się pierwszy raz na kartach komiksu w 1971 roku. W 1982 roku szeroka publiczność mogła go poznać w filmie Wesa Cravena. Siedem lat później pojawiła się kontynuacja przygód tego przystojniaka. Na małych ekranach bohater zagrzał miejsce m.in. w kilku animacjach i serialu z początku lat 90.

Swamp Thing to opowieść o profesorze, który przez chemikalia zamienił się nie do poznania. Zyskał nadprzyrodzone zdolności, ale jednocześnie zamienił się w obrzydliwego jegomościa. Bohater na początku swojej komiksowej kariery przede wszystkim chronił bagna, na których terenie przemienił się w potwora. Dziś jest symbolem wykorzystywanym także przez ekologów.

Andy Bean oraz Derek Mears wcielą się w Aleca Hollanda, czyli tytułowego bohatera. Pierwszy aktor będzie go odgrywał w ludzkiej formie, a drugi po przemianie w Swamp Thinga.

Data premiery serialu Swamp Thing została ustalona na 31 maja 2019 roku. Widowisko będzie miało 13 odcinków. Jest to kolejna produkcja oryginalna skierowana w pierwszej kolejności na platformę DC Universe. Wcześniej abonenci w Stanach Zjednoczonych dostali przygody zespołów Titans oraz Doom Patrol. Pierwszy z wymienionych seriali jest dostępny w Polsce w serwisie Netflix.

Znajdź nas na Facebooku

Jeden komentarz

Pokaż pełną wersję artykułu - to jest widok uproszczony tekstu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  the loudest voice serial showtime-fox-news russell crowe fox news Roger Ailes

  Russell Crowe w serialu The Loudest Voice jako Roger Ailes

  The Rain zwiastun 2 sezon

  The Rain wraca z drugim sezonem. Mamy pierwszy zwiastun