The Boys sezon 4

Clarice – kontynuacja Milczenia owiec jako serial kryminalny

Dariusz Filipek
4 min czytania
Serial o Clarice Starling ma wypełnić pustkę między Milczeniem owiec a Hannibalem (Orion)

Z ostatniej chwili

Powstanie serial o Clarice Starling, czyli Milczenie owiec doczeka się jeszcze jednej kontynuacji wątków znanych z powieści Thomasa Harrisa.

To dosyć niespodziewana decyzja, gdyż Milczenie owiec to druga część z serii, którą zapoczątkował Czerwony smok, a która poprzedziła Hannibala. Thomas Harris napisał jeszcze Hannibala po drugiej stronie maski. Niestety wszystko, co zaczyna się u niego na literę “h” nie jest zbyt zajmujące, ale dwie pierwsze powieści z Hannibalem Lecterem to krwawy miód dla sympatyków thrillerów kryminalnych.

- Reklama -
Ad image

Na podstawie książek powstały również filmy. Pierwszym był bardzo przyjemny Czerwony smok z 1986 roku, a następny to świetnie przyjęte i mocno nagradzane Milczenie owiec. Później powstał solidny Hannibal, a następnie kolejna przyzwoita wersja Czerwonego smoka. Z kolei w 2007 roku dostaliśmy słabiutkiego Hannibala. Po drugiej stronie maski.

Clarice – taki tytuł będzie nosił serial kryminalny od CBS opowiadający o dalszych losach bohaterki znanej z Milczenia owiec.

Chociaż ogłoszenie prac nad serialem samo w sobie jest świetną wiadomością, to emocji dodaje fakt, iż widowisko napiszą i wyprodukują Alex Kurtxman oraz Jenny Lumet. Współpracowali już ze sobą przy Star Treku: Discovery.

Judie Foster jako Clarice Starling w filmie Milczenie owiec
Judie Foster jako Clarice Starling w filmie Milczenie owiec

Na tę chwilę scenarzyści zostali zaangażowani do napisania pilota serialu, który zostanie nakręcony przed podjęciem decyzji o zrealizowaniu całego sezonu. Pokój scenarzystów został już zapełniony do ostatniego fotela, a za produkcję jest odpowiedzialny serialowy oddział MGM, który jest właścicielem praw do książkowej adaptacji. Drugą firmą produkcyjną jest CBS Television Studios. Serial powstanie we współpracy z Secret Hideout należącym do Kurtzmana.

Akcja Clarice rozegra się w 1993 roku, rok po wydarzeniach znanych z filmu Milczenie owiec.

Fabuła ma głęboko zanurzyć się w nieopowiedzianą osobistą historię Clarice Starling, która wraca do pracy, aby ścigać seryjnych morderców i przestępców seksualnych w Waszyngtonie i okolicach. Jednak przynajmniej początkowo postać Hannibala Lectera ma nie być częścią serialu. Widowisko ma dotknąć brudnego świata polityki.

Nie jest to pierwsze podejście do tematu. MGM w 2012 roku próbowało opracować Clarice we współpracy ze stacją Lifetime. Serial miał opowiadać o agentce FBI zaraz po ukończeniu akademii.

- Reklama -
Skazana Max serial
Julianne Moore jako Clarice Starling w filmie Hannibal
Julianne Moore jako Clarice Starling w filmie Hannibal

Na tę chwilę nie ma żadnych informacji obsadowych. W Milczeniu owiec w bohaterkę wcieliła się Jodie Foster, a w filmowym Hannibalu zagrała ją Julianne Moore.

Nie wiemy czy serial trafi na antenę CBS, czy będzie produkcją na wyłączność dla serwisu CBS All Access. Jednak już dziś można założyć wstępnie, że będzie to raczej serwis streamingowy.

To nie będzie pierwszy serial osadzony w świecie, którego częścią była opowieść o dziwacznych nawykach żywieniowych Hannibala Lectera.

Wcześniej powstał momentami zabójczo świetny, momentami męcząco dziwaczny Hannibal od NBC. Był to przede wszystkim prequel do Czerwonego smoka, który w pewnym momencie dogonił książkę, ale nawet wtedy fabułę widowiska ciężko było nazwać luźną ekranizacją, a bardziej mocno odchodzącą od powieści adaptacją.

Źródło: Deadline

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz